• MISIRLI GROUP TAHRİKLİ KONVEYOR
  • tahrikli-konveyorler-2.jpg
  • tahrikli-konveyorler-3.jpg
  • tahrikli-konveyorler-4.jpg

Tahrikli Rulolu Konveyör: 
Tahrikli rulolu konveyörlerde rulolar motor redüktör sistemi ile çalışan ve konveyör boyunca dolanan zincir sayesinde tahrik alırlar. Normal tiplerde tahrik çift sıra dişli üzerine sarılarak rulodan ruloya güçlü bir tahrik sağlanmaktadır.. Ruloların aralıkları rulo çapları ve malzeme, taşınacak ürünün cinsine göre belirlenir. Galvaniz, kauçuk veya pvc kaplı rulolar işin özelliğine göre tasarlanabilir. Çeşitli yükleri götürmede rulolu konveyör kullanılması idealdir. 

Serbest Rulolu Konveyör: 
Serbest Rulolu Konveyörlerde malzeme taşınması yükseklik farkı, ilk hızı kazandırılmış sistem, koli, paket ve benzeri ürünlerin insan veya makina itme gücüyle ilerlemesi sağlanır. Bu konveyörlerde kuvvet, doğrudan doğruya yüke uygulanır. Konveyör Ruloları, konveyör yatağı boyunca öteleme hareketi yapan yükün sürtünmesiyle dönerek malzemenin ilerlemesini sağlar. Ruloların aralıkları, rulo çapları ve malzeme taşınacak ürünün cinsine göre belirlenir. 

X-Y Yönünde Tahrik Rulolu Konveyör; 
Diğer tahrikli rulolu konveyörler gibi motor redüktör sistemi ile çalışır. Bunun yanında, örneğin x yönünden gelen malı y yününe 90' olacak şekilde aktarır. Rulolar gücü zincir yardımıyla birbirine aktarır. Malı 90' derece döndürerek aktaran kısım ise havalı körük ve özel taşıma zinciriyle donatılmıştır.